Když financovat pozemek, tak prostřednictvím hypotéky

Říkáte si, jak by bylo skvělé vlastnit kus lesa, louky nebo třeba začít pěstovat nějaké obilí na kusu pole? Pro mnoho lidí je tato představa velmi atraktivní, ale vždy od přemýšlení vzejde z jednoho důvodu, a to kvůli zdánlivé nemožnosti financovat takový pozemek. Možná jste o této možnosti nevěděli, ale existuje speciální hypotéka na pozemek, díky které se nemusíte omezovat pouze na stavební parcely, ale můžete zainvestovat do jakéhokoliv pozemku, ať už půjde o louku, les nebo třeba pole. Všechny tyto pozemky se Vám rázem zpřístupní, neboť na ně získáte jednoduchým způsobem peníze.

Kupte si stavební pozemek snů

Je samozřejmé, že kromě výše zmíněných typů parcel je možné vložit peníze i do klasického stavebního pozemku, což pro mnoho lidí bude cíl. Koupě pozemku totiž někdy nemusí být zcela jednoduchá, a hlavně levná záležitost, a proto určitě někdo ocení možnost vzít si na tyto účely půjčku. Hypotéka na pozemek tedy otevírá mnoho nových možností, co se týče nákupu pozemku. Navíc není potřeba již dopředu přemýšlet, co na daném pozemku postavit. Ať už to bude rodinný dům, srub nebo třeba jenom garáž, důležité je, že daný pozemek budete vlastnit. Také investice do lesů, polí či rozlehlých luk nebude žádný problém, když budete mít k dispozici ten správný úvěr.

Jaké vlastnosti hypotéky na pozemek můžete očekávat?

Tak jako každá jiná hypotéka, i tato speciální má podobné vlastnosti, které se však v určitých bodech přeci jenom trochu liší:

  • Zaplacení až 90 % hodnoty celého pozemku – záleží na konkrétní společnosti
  • V případě nestavebního pozemku vyšší úrok v hodnotách kolem 5,5 % p.a.
  • Doba splácení 5 až 40 let – opět záleží na rozhodnutí dané banky či společnosti
  • Ručení nemovitostí či zástava nemovitosti – v případě velmi vysokých úvěrů