Kupte si pozemek bez zbytečných komplikací

Přemýšleli jste, jakým způsobem získat peníze pouze na pozemek, a nikoliv na celou nemovitost v podobě rodinného domu? Pokud byste rádi využili úvěr, který by byl stvořený právě pro pozemky, pak by vás měla zajímat hypotéka na pozemek.

Pozemek neznamená jen ten stavební

Určitě víte o tom, že prostřednictvím klasické hypotéky můžete financovat stavební pozemek. Co však dělat v případech, kdy chcete koupit pole nebo třeba lesní pozemek? Právě v takových případech oceníte ze všeho nejvíce hypotéku určenou k těmto účelům. Již žádná omezení, do čeho můžete a do čeho nemůžete zainvestovat. Výhodou tohoto úvěru není jenom výhodná úroková sazba, která se podobá klasické hypotéce, ale především možnost zainvestovat skutečně do libovolného pozemku.

Jednoduché, ale přesto výhodné

Je zřejmé, že tato hypotéka nebude tak výhodná, jako ta klasická. Je zkrátka nutné očekávat poněkud větší úrokovou míru, což platí jak pro banky, tak pro nebankovní společnosti. Pokud však pominete tento fakt, dostanete jedinečnou možnost zainvestovat do čehokoliv, co jen budete chtít, ať už půjde o vytoužený kus lesa nebo plocha pro hospodaření. Právě les, pole nebo třeba louka, to všechno se vám nyní otevře s kvalitním úvěrem, který můžete získat za velmi podobných podmínek, jako tomu je u hypotéky na bydlení.

Pečlivě propočítejte všechny vlastnosti úvěru

Abyste získali co nejlepší podmínky pro Váš úvěr, bude nejlepší kontaktovat pracovníky Vámi vybrané společnosti. Ti dokážou všechno pečlivě propočítat a zaslat Vám kompletní přehled toho, co můžete v této oblasti očekávat. Na co si však dávat při hypotéce na pozemek pozor?

  • Úroková míra – bude zpravidla vyšší než u klasické hypotéky
  • Doba splatnosti – měla by být kolem 5-10 let
  • Měsíční splátka – vzhledem k povaze hypotéky by neměla být příliš vysoká