I bez úspor můžete postavit dům

Nemáte našetřeno takřka žádné peníze, ale i přesto chcete začít stavět? Jak to však udělat, když takřka každá banka i nebankovní společnost po Vás chtějí i více jak 20% úspory z celkové hodnoty plánované stavby? Pro tyto případy, které mohou velmi jednoduše nastat, vznikl zcela nový typ úvěru, který sice má podobné znaky i název jako klasické hypotéka, ale ve své podstatě je o něco jiný. Jde o 100% hypotéku, která se stala základem mnoha krásných obydlí. Pokud o tomto úvěru přemýšlíte i Vy, určitě by Vás zajímalo, proč je tento úvěr lepší než klasická hypotéka a proč byste se pro něj měli rozhodnout.

Získejte všechny potřebné peníze bez potíží

Hypotéka je skvělá především v tom, že může pokrýt většinu nákladů celé stavby. Někdo si však nemůže dovolit odkládat peníze předem na vysněný dům, neboť na to nemá dostatečný příjem nebo třeba jen vůli šetřit. Jestliže byste proto ocenili úvěr, který by Vaše vysněné obydlí dokázal splatit bez počáteční investice z Vašich úspor, pak si stoprocentní hypotéku zamilujete. Bude se jednat o úvěr, který Vám dovolí začít stavět takřka ihned.

Mějte se na pozoru aneb žádný úvěr není nerizikový

Jakákoliv půjčka s sebou nese riziko a v rámci 100% hypotéky to platí dvojnásob. I samotné banky a nebankovní společnosti to moc dobře ví, a proto budou požadovat velmi dobrou bonitu. Je to dáno rizikem, které plyne z půjčení stoprocentní částky všech Vašich nákladů.

Jaké jsou rozdíly mezi klasickou a stoprocentní hypotékou?

  • Díky stoprocentní můžete investovat bez počátečních úspor
  • Klasická hypotéka nabídne poněkud menší úrokovou sazbu
  • V obou případech je možné splácení natáhnout na mnoho let
  • 100% hypotéka vyžaduje větší důvěryhodnost vzhledem ke splácení

 

Rozhodnout se pro moderní úvěr, díky kterému se zbavíte nutnosti mít něco našetřeno, znamená instantní vylepšení života, které se však velmi jednoduše může obrátit k tomu horšímu, čímž bude velké zadlužení.