Půjčte si bez zbytečných komplikací

Hledáte úvěr, jehož získání by nebylo podmíněno nekonečným prověřováním Vaší schopností splácet? Ocenili byste rychlé jednání, jednoduché získání, a hlavně minimálně riziko zamítnutí Vaší žádosti? Pokud ano, možná takový úvěr hledáte jako hypotéky bez registru. Ačkoliv se může zdát, že existují banky nebo nebankovní společnosti, které Vám mohou nabídnout úvěr bez takového prověřování, opak je pravdou. Registr dlužníků je totiž velmi silný nástroj pro to, aby jej všemožné společnosti nabízející úvěry přehlížely. Právě proto je nutné počítat, že i nebankovní společnost, která uvádí jako hlavní výhodu nenahlížení do registrů, tam ve skutečnosti nahlíží.

Ověření Vaší schopnosti splácet

Zatímco banky po nahlédnutí do registru okamžitě vědí, zdali Vám mají půjčit nebo nikoliv, většina nebankovních společností má poněkud jiný přístup k těmto databázím. Do registrů totiž nahlíží především za účelem poskytnutí co nejlepšího nastavení samotné hypotéky. To znamená, že pokud se nebankovní společnost podívá právě na Váš registr a zjistí, že jste měli nějaký problém splácet, pak nastaví úvěr do takové podoby, aby to Vám stoprocentně vyhovovalo.

Nezoufejte, není totiž třeba

Mnoho lidí se obává toho, že jakmile se banka nebo nebankovní společnost podívá na záznamy o splácení, rázem nebude mít zájem úvěr poskytnout. To však v drtivé většině případů platí jenom pro banky, nikoliv pro nebankovní společnosti. Bankám totiž nezáleží na původu oněch záznamů, a proto může být například promeškaná lhůta splatnosti nájmu klíčovým aspektem, byť půjde o zapomenutí daného termínu. Právě proto je lepší žádat úvěr u nebankovní společnosti, která zpravidla nabízí úvěry i klientům, kteří skutečně měli v minulosti problémy se splácením.

Jak postupovat při zájmu o úvěr bez registru?

  • Kontaktovat nebankovní společnost
  • Nechat si nastavit úvěr na míru
  • Zhodnotit podmínky daného úvěru
  • Rozhodnout se pro samotný úvěr