Snadné získání hypotéky i bez potvrzení o příjmech

Kdo by nechtěl získat hypotéku a vyřešit svoje touhy po vlastním bydlení? Zdá se jednoduché zajít do banky a požádat o financování, ale ani zdaleka to tak snadné není. Spousta klientů totiž nemá možnost doložit svoje příjmy nebo je jednoduše dokládat z různých důvodů nechce.

Banky si však bonitu svých klientů pečlivě lustrují, a kromě potvrzení o výši platu od zaměstnavatele si vyžádají mnohdy i daňová přiznání. Dále také nahlížejí do bankovních i nebankovních registrů dlužníků a kontrolují, jestli tam klient nemá nějaký nepříznivý záznam o platební morálce. A tak, když nesplňujete to nebo ono, tak nemáte šanci hypotéku získat.

Některé nebankovní společnosti však vstupují do toho rizika a pro ně hypotéka bez dokládání příjmů není nemožná.

Snadné vyřízení stojí také na tom, že nemusíte nikam cestovat ani někde čekat. Vše vyřídíte z pohodlí domova online a domluvíte se na schůzce s pracovníkem společnosti třeba telefonicky. Podmínkou pro získání je zástava nemovitosti, která také ovlivní maximální výši částky, kterou můžete získat. Do úvahy se bere tržní hodnota nemovitosti, a pokud jde společnost do rizika, že nepožaduje příjmy nebo nelustruje záznamy v registrech dlužníků, tak může půjčit nižší částku nebo navýšit úrok.

Dobré je také si porovnat více takových nabídek a vybrat si pouze tu, která nejlépe vyhovuje vašim požadavkům a možnostem. Mnoho nebankovních společností požaduje také poplatky předem, ale pokud jde o důvěryhodnou a ověřenou společnost, tak taková po vás platby předem požadovat nebude. A kdo je po vás požaduje, tak není dobré platit nic předem.

Splatnost i u těchto hypoték bývá na maximálně 30 let a méně s možností předčasného splacení. I tady je důležité brát do úvahy, jestli po vás společnost při předčasném splacení požaduje sankce.

I když je získání snadné, splácet budete svůj finanční závazek vy, a proto zvažte všechny svoje možnosti, a hlavně ty finanční.