Když hypotéka, tak na financování celého bydlení

Sen o bydlení trápí asi každého, kdo jej ještě nemá a v současné době bydlí s rodiči nebo v pronájmu. Mít nemovitost, která vám bude říkat pane je přece jenom lepší řešení, ale kde na něj vzít? I když máte určitě nějaké úspory, tak nebudou stačit na celý byt nebo dům. A částky na pořízení jsou natolik vysoké, že mnohdy nemůžou pomoct ani rodiče.

Proto je jedinou možností, jak k vlastnímu bydlení přijít, hypotéka. A nejlepší by byla 100% hypotéka.

Všude stojí, jak mají banky pro vás výhodné hypotéky a hlásají, jak je může získat každý. Nikde však není napsáno, že to není pravda a získá jí jenom ten, kdo nemá žádné záznamy v registrech dlužníků, a ještě ke všemu musíte mít vysoké příjmy. A co víc, nepůjčí vám ani celých 100 % z tržné ceny nemovitosti, kterou ručíte, protože ručení nemovitostí je u každé hypotéky podmínka.

Banky nechtějí půjčovat klientům, kteří měli v minulosti nějaké potíže se splácením a ani nechtějí půjčit celých 100 %, protože je to pro ně riziko.

Víc shovívavé bývají nebankovní společnosti. Často je u nich možné získat peníze i s nízkými příjmy nebo se záznamy v registrech dlužníků. A mnohdy se povede i 100% hypotéka. Ale důležité je si pozorně přečíst veškeré podmínky společnosti, protože pokud je ve vzduchu riziko pro společnost, tak se snaží pojistit jinak, a sice vyšším úrokem a podobně.

Vzhledem k tomu, že ručíte nemovitostí, tak při nedodržení podmínek vám hrozí riziko, že o střechu nad hlavou můžete přijít a zůstanou vám akorát dluhy, protože nesplácení se vám může dost prodražit.

U nebankovních společností je však ta výhoda, že hypotéku může získat obvykle každý, a dokonce i s možností splácení na 30 let. Vyřízení trvá mnohem kratší dobu, než v bance a již do 24 hodin budete znát výsledek. Takže budete mít šanci vaší situaci řešit co nejdříve a nečekat několik týdnů pouze na schválení či neschválení.