Když vás trápí zamítnutí hypotéky

Vlastní bydlení, auto, dovolená, to všechno je otázkou peněz a mnohdy se nejedná o nízké částky, a to hlavně v případě bydlení. Jenomže kde peníze vzít a nekrást? No samozřejmě, že všechno jde financovat jedině nějakým úvěrem či hypotékou. Takže je čas podat žádost v bance.

Produktů je víc než dost, a kromě účelové hypotéky na bydlení si můžete požádat i o bezúčelnou, a to formou americké hypotéky. Takže když máte jasno, zamíříte rovnou do banky.

Absolvujete dokládání veškerých podkladů, které zabere týdny, a následně čekáte na vyřízení. Jakmile se objeví problémy s příjmy nebo záznam v registrech dlužníků, tak banka vám peníze nepůjčí. To znamená, že vaše žádost bude bez výjimky zamítnuta. A vám zbydou jenom oči pro pláč a neskutečné ponížení.

V každém případě si můžete o hypotéku požádat u nebankovních společností, které nabízejí nebankovní hypotéky.

I když se jedná o produkty stejného charakteru jako v bance, podmínky jsou méně přísné a často projdete i s nízkými příjmy či se záznamem v registrech. Tím se otevírá cesta pro lepší život i těm, kteří mají vysoké dluhy, a jedině vysoký obnos peněz je může zachránit. Podmínkou zůstává ručení nemovitostí.

I při snadném získání hypotéky je nutné dávat si pozor na to, co podepisujete, abyste se zbytečně nedostali ještě do větších potíží. A samozřejmě se musí i tento závazek řádně a včas splácet. Jedině tak se vyhnete ztrátě svého majetku a peněz.

Doba splatnosti i u nebankovních hypoték bývá obvykle maximálně 30 let a minimálně 1 rok. Splátky se odvíjejí od výše úroku, výše půjčené částky a dalších podmínek. Výše částky se zase odvíjí od toho, kolik si chcete půjčit a jakou hodnotu má zastavená nemovitost. Z té se nechá půjčit minimálně 50 %, ale opět jde o individuální podmínky každé společnosti.

V případě předčasného splacení obvykle neplatíte žádné sankce.